• Pozytywka

Jasełka - kolędy do zaśpiewania

Udało się. Jestem z WAS dumna i dziękuję!!!!!!! Aleksandra Retkiewicz

PRAWIE META

Oto ostatni z potrzebnych filmów, czyli perkusja i wokale. Na nagrania "na czysto" czekam do niedzieli 7. czerwca. Powodzenia!

ĆWICZCIE I NAGRYWAJCIE!

Dla tych wszystkich, którzy chcą się przekonać, że nie tylko małe dzieci muszą dużo ćwiczyć przed nagraniem, zamieszczam filmik, w którym zobaczycie jak ja przygotowuję się do naszego projektu. Znajdziecie tu także wskazówki o nagrywaniu i ćwiczeniu. Miłego weekendu!

Gitarzyści do dzieła!

I na koniec dla Ciebie Nikola :) Powodzenia!

Obiecany filmik dla klasy 5 i 6 - działajcie! Jeśli macie chęć, możecie także wykonać ćwiczenia z filmu dla klasy 1 i 2. Treningu nigdy dość :)

W końcu się udało - przed Wami pierwszy zestaw ćwiczeń dla klasy 1 i 2. Gitary w dłoń i .... gra muzyka :)

Zestaw ćwiczeń dla KAŻDEGO wykonawcy :)

Kochani, tak jak obiecałam zamieszczam filmiki z zestawem ćwiczeń potrzebnych w naszym projekcie. Przede wszystkim przepraszam za opóźnienie, ale nie spodziewałam się, że dwukrotna próba załadowania materiału na serwer będzie trwała... 8 godzin. Ważne, że się udało. Najpierw obejrzyjcie proszę dłuższy filmik, bo opowiadam w nim jak (i dlaczego właśnie w ten sposób) ćwiczyć. Na krótszym filmiku znajdują się ćwiczenia zaprezentowane w wersji dłuższej, ale kiedy dzieciaki będą trenować wygodniej im będzie odtwarzać je po prostu po kolei, bez komentarzy. Dla naszych instrumantalistów wyślę nuty jutro pocztą (oczywiście oprócz tego dostaniecie nagrania w wersji audio :) ).

Pozdrawiam Was serdecznie! A.R.

Dłuższy filmik:

I krótszy:

Partytura już gotowa, teraz zostało nam tylko nagrać partie dla Was i wziąć się do pracy. A tymczasem przed Wami weekendowe zadanie. Kiedy tylko pojawią się ćwiczenia rytmiczne, WSZYSTKIE Dzieciaki zaczynają je ćwiczyć. Drodzy Rodzicie, niektóre z Waszych pociech będą potrzebowały pomocy - zróbcie z tego wspólną zabawę na kilka chwil ;) Miłego weekendu A.R.

Udało się! :)

Tak, właśnie! Dzięki Waszemu zapałowi udało się zebrać sporą ekipę chętnych, którzy wezmą udział w naszym muzycznym projekcie i nagraniach. Jak to będzie wyglądało? Najpierw opracuję aranżację - potrzebuję na to trochę czasu, ale myślę, że do końca tygodnia się uda. Następnie dla każdego z Was nagram partię do wykonania oraz rozpiszę akordy albo.... inne zadanie i udostępnię. Wtedy trzeba będzie się wziąć do krótkiej lecz intensywnej pracy, czyli wyćwiczenia swojej partii, albo nagrania improwizacji. Nie bójcie się prosić o pomoc rodziców, a nawet zaproście ich do współpracy! (Im nas będzie więcej tym ciekawiej.) Kiedy ja nagrywam też czasem proszę kogoś o pomocwink Następnie nagranie, czyli zazwyczaj kilka prób, kilka filmików, żeby wyszło tak jak trzeba. Bądźcie cierpliwi, nie musicie nagrywać wszystkiego jednego dnia, ale dokładność będzie miała znaczenie. A potem prześlecie mi swoje filmiki. Trochę potrwa zanim wszystkie elegancko poskładam, ale będę się starała zrobić to możliwie szybko smiley Na koniec nasze dzieło umieścimy na naszej stronie internetowej, żeby każdy je mógł zobaczyć. Co można robić przez ten czas, kiedy ja piszę aranżację, a Wy czekacie na swoje partie? Ćwiczenia rytmiczne. Zamieszczę je tutaj już jutro, a póki co posłuchajcie i obejrzyjcie jakie cuda można robić RAZEM, chociaż osobno ;) A. R.

Dzieciaki!

Mam nadzieję, że Wasze gitary się nie kurzą i gracie na nich jak najczęściej. Ale wiadomo, że od czasu do czasu każdy instrument trzeba nastroić, dlatego dziś zamieszczam dla Was filmik jak to poprawnie zrobić,żejśli się nie ma w domu tunera lub kogoś, kto potrafi to zrobić ze słuchu. Oczywiście jeśli tylko będziecie potrzebować pomocy - dajcie znać. Pozdrawiam Was serdecznie! A.R.

Pamiętacie nasze wspólne improwizacje i ich nagrywanie na zajęciach w szkole ? To była świetna zabawa, dlatego dziś zachęcam Was do przypomnienia sobie jak to było. Kliknijcie TUTAJ a przeniesiecie się na moment do tamtych chwil.

Zachęcam Was do nagrania własnych, wyszukanych dookoła siebie dźwięków. Może znajdziecie je na podwórku, albo w kuchni? Szukajcie, nagrywajcie i wyślijcie przez e-dziennik. Zmontujemy z tego kolejny wspólny film :) A poniżej? Tak, dobrze myślicie, to nasza wspólna praca wink

Kochane Dzieciaki!

Pora na powtórzenie akordów, które poznaliśmy na zajęciach. Dziś akordy a-moll, E-dur i d-moll. Będą nam one potrzebne do nowego wspólnego utworu, który mam nadzieję, że uda się nagrać. Dlaczego nowy? Ponieważ nie każdy ma instrument w domu a przede wszystkim - kapodaster (jak pamiętacie często go używaliśmy). A zatem do dzieła. Kto ma pod ręką gitarę ten przypomina sobie chwyty, a kto nie ma - zapraszam do kontaktu przez e-dziennik lub messengera. Dla każdego znajdziemy jakiś sposób na muzykowanie i dołączenie do naszego zespołu online.

Pozdrawiam Was serdecznie! A.R.

Drogie POZYTYWKOWE Dzieciaki :)

Ruszamy z naszymi muzyczno – gitarowymi zajęciami online. Na początku krótkie przypomnienie, a od przyszłego tygodnia będziemy pracować nad wspólnym nagraniem. Pamiętacie akordy? „DUR” czyli wesoło brzmiący, „MOLL” – smutno brzmiący. Dla najmłodszych były to: e-moll, E – dur, a- moll, A- dur i C – dur, a więc wesołe i smutne Agatki, Emilki i wesoła Celinka. Dla tych starszych jeszcze: D –dur i d-moll, G-dur i F7+ a nawet F-dur (chwyt barowy). Kto pozapominał gdzie trzeba ustawić palce na gryfie, tego zapraszam do codziennego zaglądania właśnie tutaj.

A co jeśli nie macie gitary w domu?

To nic nie szkodzi! Zapraszam Was do stworzenia własnych instrumentów i poszukania ciekawych dźwięków dookoła siebie, które również wystąpią na naszym wirtualnym koncercie J

Miłego weekendu! Aleksandra Retkiewicz