• Zgłębiamy wiedzę o Wł. St. Reymoncie 2019/20

• W szkole realizowany jest projekt edukacyjny pod hasłem „Reymont – nasze opowieści o niezwykłym pisarzu”.         Jego cele to przede wszystkim: poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, rozwijanie kompetencji takich jak kreatywność, innowacyjność, rozwijanie zainteresowania kulturą w środowisku lokalnym, rozwijanie zainteresowań          i uzdolnień. Zadania projektu przydzielone zostały sześciu zespołom, uczniom klas IV – VIII. Wykonanie ich rozłożone jest w czasie od listopada 2019 r. do maja 2020 r.

Oto działania, których podjęli się uczniowie:

Grupa 1

Wykonanie prezentacji multimedialnej o Reymoncie.

Grupa 2

Przygotowanie broszury o życiu i twórczości pisarza.

Grupa 3

Przygotowanie wystawy okolicznościowej z okazji Dnia Patrona.

Grupa 4

Przygotowanie spektaklu „Wielkanoc u Boryny”.

Grupa 5

Opracowanie programu jednodniowej wycieczki do Lipiec Reymontowskich.

Grupa 6

Redagowanie artykułów na stronę internetową.

Ponadto uczniowie piszą opowiadania twórcze, sprawdzają swoją wiedzę o pisarzu, m.in. biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie w Lipcach Reymontowskich. W trakcie realizacji zadań niezbędna będzie współpraca z bibliotekami i Kołem Gospodyń Wiejskich w Mogilnie Małym. Bardzo liczymy również na wsparcie Wójta Gminy Dobroń.

W bieżącym roku, 13 listopada minęła  95. rocznica otrzymania przez Reymonta Nagrody Nobla, a w przyszłym roku szkoła będzie świętować 20. rocznicę nadania imienia.

Projekt bierze udział w konkursie, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Trzymajmy  kciuki!

M. Sokołowska