• WYNIKI KONKURSU ZNANE I LUBIANE PTAKI POLSKI

• W dniu 29 marca 2021 w SP w Mogilnie Dużym z okazji nadejścia wiosny odbył się konkurs „Znane i lubiane ptaki Polski”. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 17 uczniów z klas od 4 do 8. Każdy z uczestników musiał się zmierzyć z testem w wersji ON-LINE zawierającym 36 pytań dotyczących wybranych ptaków Polski. Zadania konkursowe ilustrowane były zdjęciami, plikami dźwiękowymi oraz filmowymi. Uczniowie musieli się wykazać znajomością budowy i zwyczajów ptaków oraz umieć rozpoznać wydawane przez nie odgłosy. Było to spore wyzwanie z którym większość uczestników doskonale sobie poradziła uzyskując średni wynik równy 74%.

Najliczniej w konkursie reprezentowana była klasa 8 i ta klasa otrzyma dodatkową nagrodę od organizatora konkursu.

Wyniki konkursu:

1 miejsce: Wiktoria G. klasa 7                      34/36pytania, 94%

2 miejsce: Olek klasa 6                    33/36 pytania, 92%

Bartosz W-ski klasa 4       33/36 pytania, 92%

3 miejsce: Oliwier klasa 4                      32/36 pytania, 89%

Kacper klasa 7                     32/36 pytania, 89%

Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną rozdane po powrocie do szkoły. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zapraszam za rok do udziału w drugiej edycji konkursu.

Monika Włodarczyk

• WEBINAR DLA RODZICÓW

• Szanowni Państwo, wiemy jak dużym obciążeniem dla Was jest zmobilizowanie dzieci do nauki po tak długim okresie zdalnych lekcji. Dlatego chcielibyśmy zaproponować pomoc w postaci webinarium, które poprowadzi nasz szkolny psycholog, pani Anna Grabowska-Nogala. Jak się zalogować? W programie Teams u Państwa dzieci pojawi się dodatkowe spotkanie zaplanowane na najbliższy czwartek, na godzinę 18:00, wystarczy kliknąć DOŁĄCZ, a potem DOŁĄCZ TERAZ i gotowe! Do zobaczenia!

• NIE JESTEŚ SAM!

• 20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon i czat obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów. Z Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

• Historie spisane... Stworzyliśmy słuchowisko!

• Tak, to prawda, dzięki współpracy uczniów i nauczycieli stworzyliśmy serię niesamowitych słuchowisk. Autorami tekstów są nasi uczniowie, a czytają nauczyciele. Jeśli wydaje się Wam, że Krystyna Czubówna nie ma konkurencji to uwaga, uwaga... Macie rację! WYDAJE SIĘ WAM! Głos pani Agnieszki Jabłońskiej rozbudzi wyobraźnię, będzie doskonałym relaksem po szkole lub pracy, a dla maluchów może być niezapomnianą kołysanką. Gotowi? Zapraszamy! KLIKNIJ TUTAJ, ABY WYSŁUCHAĆ HISTORII SPISANYCH