Przed Państwem nasz najnowszy projekt, który zrealizowaliśmy między czerwcem a wrześniem tego roku. Wzięło w nim udział nie tylko wielu uczniów, ale także zaproszeni do współpracy goście i oczywiście nasze wierne czworonogi. Zapraszamy TUTAJ do obejrzenia efektów naszej pracy! :)
Cztery pory roku
SPIS LUDNOŚCI - ostatni moment!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22
To już za chwilkę! Tak, już niedługo spotkamy się wszyscy po wakacjach, aby móc rozpocząć nowy rok szkolny :)
O godzinie 8:15 w kościele parafialnym w Dobroniu zostanie odprawiona msza święta, następnie uczniowie zostaną przewiezieni autobusami pod szkołę, gdzie o 9:15 rozpoczną się spotkania wychowawców z klasami. Po ich zakończeniu autobusy ruszą spod szkoły o 9:45. Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższym rozkładem jazdy. Nie będzie wspólnej uroczystości na świetlicy! Dzieci są zobowiązane do posiadania maseczek i przestrzegania reżimu sanitarnego. Dzieciom z zerówki i klasy pierwszej może towarzyszyć jeden rodzic.
DOWÓZ NA MSZĘ NA GODZINĘ 8.15
AUTOBUS NR 1:
- 7.15 POLESZYN
- 7.25 ORPELÓW, ORPELÓW NUMERKI
- 7.30 KOLUMNA PKP I UL. PIEKARNICZA
- 7.45 PRZYGOŃ
AUTOBUS NR 2:
- 7.00 BARYCZ
- 7.15 KOLONIA LDZAŃ, BROGI, ZIMNE WODY, MORGI, LDZAŃ
- 7.35 RÓŻA
- 7.40 MOGILNO
- 7.45 MOGILNO MAŁE/DOBROŃ DUŻY
Nowe wytyczne sanitarne na rok 2021/2022
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
Zbliża się kolejny rok szkolny, dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich prosimy o zapoznanie się z najnowszymi wytycznymi sanitarnymi, które można znaleźć TUTAJ.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasach 0-VII miało charakter spotkań uczniów z wychowawcami. Uczniowie klasy 8 swoją uroczystość mieli o godz. 10.00 z udziałem nauczycieli i rodziców . Rozdane zostały świadectwa i nagrody najlepszym uczniom i wszystkim pozostałym. Uczniowe podziękowali nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi. Następnie wychowawczyni pogratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dobrego wyboru nowej drogi, wójt gminy Dobroń p. Robert Jarzębak również skierował ciepłe słowa do uczniów. Z zaciekawieniem wszyscy oglądali film w formie wspomnień dziewięciu lat nauki w tej szkole przygotowany przez uczennicę Hannę Bartczak. Na zakończenie uczniowie robili sobie pamiątkowe zdjęcia i cieszyli się ostatnimi chwilami przebywania we własnym gronie.
Dzień sportu
W dniu 18.06.2021 roku odbył się "Dzień sportu" zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Marcina Bochenka.Tygodniowe przygotowania spowodowały, że całe zawody przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze, a także były bogate w emocje i rywalizację na najwyższym poziomie. Konkurencje z jakimi zmagali się uczniowie naszej szkoły, to:
1. Bieg na 600 m dziewcząt
2. Bieg na 600 m chłopców
3. Sztafeta klasowa na czas
4. Turniej piłki nożnej
Rywalizacja toczyła się w klasach IV- VIII, co wiązało się z potężną dawką emocji. Młodsze klasy mogły korzystać z zabaw i gier w Fit Chińczyka oraz Feet and Hands Game, które poprzez zabawę rozwijają ogólną sprawność fizyczną.
Klasyfikacja medalowa i pucharowa w poszczególnych konkurencjach wygląda następująco:
Bieg na 600 m dziewcząt:
1 miejsce Amelia Nowakowska (kl. VI)
2 miejsce Julia Mańka (kl. VIII)
3 miejsce Julia Mandat (kl. VIII)
Bieg na 600 m chłopców:
1 miejsce Bartosz Smolarek (kl. VII)
2 miejsce Jakub Rzepkowski (kl. VIII)
3 miejsce Marcel Guzicki (kl. VIII)
Sztafeta:
1 miejsce kl. VII
2 miejsce kl. VI
3 miejsce kl. VIII
Największe emocje przyniósł jednak turniej piłki nożnej, gdzie klasy wystawiły swoje reprezentacje. Turniej rozgrywany był z podziałem na dwie grupy, z których najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, a następnie do finałów."Czarnym koniem" mistrzostw okazała się drużyna klasy IV, która zdobyła vice-mistrzostwo szkoły.
Zwycięzcami turnieju piłki nożnej została klasa VII, która była w świetnej formie i przygotowała się do zawodów jak profesjonalna drużyna.
Klasyfikacja turniejowa:
1 miejsce i tym samym mistrzostwo szkoły- kl. VII
2 miejsce i vice-mistrzostwo szkoły- kl. IV
3 miejsce i brązowy medal- kl. VI4 miejsce- kl. VIII
5. miejsce- kl. V
Gratulacje dla wszystkich.
Marcin Bochenek
Pochłonięci przez cyberświat?
Drodzy Rodzice,
czy chronilibyście swoje dziecko przed uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków? Odpowiedź jest oczywista - jasne, że TAK! A czy ochroniliście lub chronicie dziecko przed uzależnieniem od Internetu i cyfrowego świata? Nie? Mamy dla Was złą wiadomość. Mechanizm uzależnienia jest dokładnie taki sam jak w przypadku hazardu czy kokainy. Tak samo szkodliwy, trudny do opanowania, wyniszczający i zaburzający życie w każdym wymiarze, dlatego, ten artykuł jest LEKTURĄ OBOWIĄZKOWĄ DLA KAŻDEGO Z WAS.
Dlaczego każdy się liczy? KONKURS FILMOWY
Drodzy Uczniowie, zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie "Dlaczego Każdy się liczy?". TERMIN nadsyłania prac upływa 12 czerwca 2021 r. Regulamin oraz formularz zgłoszenia znajdziecie w linkach poniżej.
Majówka - dni wolne
WYNIKI KONKURSÓW Z OKAZJI ŚWIĘTA MATEMATYKI W 2021roku
W roku szkolnym 2020/21 Święto Matematyki miało skromny wymiar w postaci konkursu matematycznego dla każdej klasy. Wymienieni poniżej uczniowie otrzymają cząstkową ocenę celującą z matematyki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczniowie, którzy przesłali pracę otrzymają ocenę cząstkową bardzo dobrą lub +.
Tutaj można obejrzeć prace konkursowe:
kliknij: Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Mogilnie Dużym (edupage.org)
KLASA 4 - KONKURS "PROJEKT KOSZULKI MATEMATYCZNEJ"
Uczniowie wykonali wspaniałe prace, trudno było nagrodzić tylko trzy osoby, jest ich więcej:
Dwa I miejsca: Mateusz Adamek
Natalia Szymczyk
Trzy II miejsca: Filip Misiak
Dominik Kluch
Bartosz Wnuk
III miejsce: Jakub Grabarz
KLASA V - KONKURS " PLAKAT MATEMATYCZNY
I miejsce: Hubert Skorupiński
KLASA VI - KONKURS " WESOŁY WIELOKĄT"
I miejsce: Dobrosława Sysio
Dwa II miejsca: Mateusz Markiewicz
Szymon Markiewicz
Dwa III miejsca: Klaudia Mokracka
Piotr Kuliberda
KLASA VII - " KRZYŻÓWKA MATEMATYCZNA"
I miejce: Sylwia Sysio
II miejsce Maria Angiel
III miejsce: Magdalena Plucińska
KLASA VIII - " FILM REKLAMA MATEMATYKI"
I miejsce Maja Puchalska
II miejsce Aleksandra Wulkiewicz
III miejsce Wiktoria Grobelna , Julia Mandat
organizatorka konkursów Agnieszka Woźniak
Nagrodzeni uczniowie w konkursach zorganizowanych podczas Święta Matematyki w 2020r.
W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 dużo czasu poświęcili na przygotowanie różnych występów z okazji Święta Matematyki i brali aktywny udział w konkursach. Właśnie w dniu 12 marca, kiedy obchodzi się Światowy Dzień Matematyki i kiedy to święto miało odbyć się w naszej szkole ogłoszono zamknięcie placówek. Nie było do tej pory możliwości wręczenia nagród i w tajemnicy zachowane były wyniki konkursów, jedynie uczniowie klasy 8 otrzymali nagrody na zakończenie roku szkolnego. Postanowiłam ogłosić wyniki, a nagrody czekają i zostaną wręczone przy najbliższej sposobności. Zostały one ufundowane przez Wójta Gminy Dobroń p. Roberta Jarzębaka.
Konkurs „Dyktando matematyczne”
I miejsce za bezbłędne prace: Wiktoria Pawłowska kl.VIII i Hanna Bartczak kl.VII
II miejsce: Maja Puchalska kl.VII
III miejsce: Julia Mandat kl.VII i Wiktoria Grobelna kl.VII
Konkurs plastyczno-matematyczny „Jak widzę matematykę?”
I miejsce: Wiktoria Pawłowska kl. VIII
II miejsce: Nikola Donifacy kl. VIII
III miejsce: Nikola Szymańska kl.V
Konkurs MISTRZ MATEMATYKI
Uczniowie z każdej klasy, którzy bardzo dobrze radzą sobie z matematyką pisali test.
Wyłonieni zostali Mistrzowie Matematyki każdej klasy i Szkolny Mistrz Matematyki.
KLASOWYMI MISTRAMI MATEMATYKI ZOSTALI:
Klasy IV - Kamil Rzepkowski
Klasy V - Klaudia Mokracka
Klasy VI - Jakub Pełka
Klasy VII - Hanna Bartczak
Klasy VIII - Wiktoria Pawłowska
SZKOLNYM MISTRZEM MATEMATYKI ROKU 2020 ZOSTAŁA KLAUDIA MOKRACKA Z KLASY 5
organizatorka Święta Matematyki Agnieszka Woźniak
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!
Jeśli ktoś umie przysporzyć jurorom nie lada kłopotów w podjęciu decyzji, to na pewno są to dzieciaki i młodzież z naszej szkoły. Nie było łatwo, ale cóż, trzeba stawiać czoła wyzwaniom. Czterdzieścioro uczestników konkursu z klas IV - VIII mogło przesyłać maksymalnie trzy zdjęcia do 31 marca 2021 r, z których każde musiało mieć nadany tytuł. Dozwolony był delikatny retusz, a sama praca miała pokazywać pierwsze oznaki wiosny. Ten, kto myśli, że w oczach uczniów są to tylko rozwijające się pączki liści i kwiatów jest w błędzie. Na zdjęciach gra światło, pulsuje życie owadów, ptaków i wszelkich innych stworzeń, widać aktywność ludzi związaną z rozwijającą się wiosną oraz procesy przyrodnicze. Finezyjne, niekiedy wręcz literackie tytuły dodają wyrazistości wielu pracom. Biorąc pod uwagę, że uczestnicy konkursu mieli do dyspozycji jedynie aparty we własnych smartfonach nie należy się dziwić nieidealnej ostrości lub jasności niektórych obrazów. Jury, w składzie: pani Monika Włodarczyk (pomysłodawca i spiritus movens) oraz pani Aleksandra Retkiewicz oceniając 114 nadesłanych zdjęć oceniało oryginalność, przekaz i artyzm oraz rzecz jasna zgodność z podanymi wcześniej regułami konkursu, a także fakt, że wiek uczestników był bardzo zróżnicowany. Wybór najlepszych prac był tak trudny, że KAŻDE z miejsc jest przyznane ex equo. Z resztą - zobaczcie sami jak to wszystko wyglądało!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacjami, zamieszczonymi w linku poniżej.
Przedłużenie nauczania zdalnego
WYNIKI KONKURSU ZNANE I LUBIANE PTAKI POLSKI
W dniu 29 marca 2021 w SP w Mogilnie Dużym z okazji nadejścia wiosny odbył się konkurs „Znane i lubiane ptaki Polski”. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 17 uczniów z klas od 4 do 8. Każdy z uczestników musiał się zmierzyć z testem w wersji ON-LINE zawierającym 36 pytań dotyczących wybranych ptaków Polski. Zadania konkursowe ilustrowane były zdjęciami, plikami dźwiękowymi oraz filmowymi. Uczniowie musieli się wykazać znajomością budowy i zwyczajów ptaków oraz umieć rozpoznać wydawane przez nie odgłosy. Było to spore wyzwanie z którym większość uczestników doskonale sobie poradziła uzyskując średni wynik równy 74%.
Najliczniej w konkursie reprezentowana była klasa 8 i ta klasa otrzyma dodatkową nagrodę od organizatora konkursu.
Wyniki konkursu:
1 miejsce: Wiktoria G. klasa 7 34/36pytania, 94%
2 miejsce: Olek klasa 6 33/36 pytania, 92%
Bartosz W-ski klasa 4 33/36 pytania, 92%
3 miejsce: Oliwier klasa 4 32/36 pytania, 89%
Kacper klasa 7 32/36 pytania, 89%
Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną rozdane po powrocie do szkoły. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zapraszam za rok do udziału w drugiej edycji konkursu.
Monika Włodarczyk
Nowe zasady funkcjonowania naszej szkoły
W sytuacjach PILNYCH dyżur w szkole będzie pełniony w godzinach 10:00-12:00.
WEBINAR DLA RODZICÓW
Szanowni Państwo, wiemy jak dużym obciążeniem dla Was jest zmobilizowanie dzieci do nauki po tak długim okresie zdalnych lekcji. Dlatego chcielibyśmy zaproponować pomoc w postaci webinarium, które poprowadzi nasz szkolny psycholog, pani Anna Grabowska-Nogala. Jak się zalogować? W programie Teams u Państwa dzieci pojawi się dodatkowe spotkanie zaplanowane na najbliższy czwartek, na godzinę 18:00, wystarczy kliknąć DOŁĄCZ, a potem DOŁĄCZ TERAZ i gotowe! Do zobaczenia!
NIE JESTEŚ SAM!
20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon i czat obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów. Z Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.
Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.
Konkurs wiedzy: "Znane i lubiane ptaki Polski"
Konkurs fotograficzny " Wiosna w Gminie Dobroń"
Archiwum Aktualności