• WYNIKI KONKURSÓW Z OKAZJI ŚWIĘTA MATEMATYKI W 2021roku

• W roku szkolnym 2020/21 Święto Matematyki miało skromny wymiar w postaci konkursu matematycznego dla każdej klasy. Wymienieni poniżej uczniowie otrzymają cząstkową ocenę celującą z matematyki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczniowie, którzy przesłali pracę otrzymają ocenę cząstkową bardzo dobrą lub +.

Tutaj można obejrzeć prace konkursowe:

kliknij: Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Mogilnie Dużym (edupage.org)

KLASA 4 - KONKURS "PROJEKT KOSZULKI MATEMATYCZNEJ"

Uczniowie wykonali wspaniałe prace, trudno było nagrodzić tylko trzy osoby, jest ich więcej:

Dwa I miejsca: Mateusz Adamek

Natalia Szymczyk

Trzy II miejsca: Filip Misiak

Dominik Kluch

Bartosz Wnuk

III miejsce: Jakub Grabarz

KLASA V - KONKURS " PLAKAT MATEMATYCZNY

I miejsce: Hubert Skorupiński

KLASA VI - KONKURS " WESOŁY WIELOKĄT"

I miejsce: Dobrosława Sysio

Dwa II miejsca: Mateusz Markiewicz

Szymon Markiewicz

Dwa III miejsca: Klaudia Mokracka

Piotr Kuliberda

KLASA VII - " KRZYŻÓWKA MATEMATYCZNA"

I miejce: Sylwia Sysio

II miejsce Maria Angiel

III miejsce: Magdalena Plucińska

KLASA VIII - " FILM REKLAMA MATEMATYKI"

I miejsce Maja Puchalska

II miejsce Aleksandra Wulkiewicz

III miejsce Wiktoria Grobelna , Julia Mandat

organizatorka konkursów Agnieszka Woźniak

• Nagrodzeni uczniowie w konkursach zorganizowanych podczas Święta Matematyki w 2020r.

•

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 dużo czasu poświęcili na przygotowanie różnych występów z okazji Święta Matematyki i brali aktywny udział w konkursach. Właśnie w dniu 12 marca, kiedy obchodzi się Światowy Dzień Matematyki i kiedy to święto miało odbyć się w naszej szkole ogłoszono zamknięcie placówek. Nie było do tej pory możliwości wręczenia nagród i w tajemnicy zachowane były wyniki konkursów, jedynie uczniowie klasy 8 otrzymali nagrody na zakończenie roku szkolnego. Postanowiłam ogłosić wyniki, a nagrody czekają i zostaną wręczone przy najbliższej sposobności. Zostały one ufundowane przez Wójta Gminy Dobroń p. Roberta Jarzębaka.

Konkurs „Dyktando matematyczne”

I miejsce za bezbłędne prace: Wiktoria Pawłowska kl.VIII i Hanna Bartczak kl.VII

II miejsce: Maja Puchalska kl.VII

III miejsce: Julia Mandat kl.VII  i Wiktoria Grobelna kl.VII

Konkurs plastyczno-matematyczny „Jak widzę matematykę?”

I miejsce: Wiktoria Pawłowska kl. VIII

II miejsce: Nikola Donifacy kl. VIII

III miejsce: Nikola Szymańska kl.V

Konkurs  MISTRZ MATEMATYKI

Uczniowie z każdej klasy, którzy bardzo dobrze radzą sobie z matematyką pisali test.

Wyłonieni zostali Mistrzowie Matematyki każdej klasy i Szkolny Mistrz Matematyki.

KLASOWYMI MISTRAMI MATEMATYKI ZOSTALI:

Klasy IV  -  Kamil Rzepkowski

Klasy  V -  Klaudia Mokracka

Klasy VI  - Jakub Pełka

Klasy VII  -  Hanna Bartczak

Klasy VIII -  Wiktoria Pawłowska

SZKOLNYM MISTRZEM MATEMATYKI  ROKU 2020 ZOSTAŁA KLAUDIA MOKRACKA Z KLASY 5

organizatorka Święta Matematyki Agnieszka Woźniak

• Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

• Jeśli ktoś umie przysporzyć jurorom nie lada kłopotów w podjęciu decyzji, to na pewno są to dzieciaki i młodzież z naszej szkoły. Nie było łatwo, ale cóż, trzeba stawiać czoła wyzwaniom. Czterdzieścioro uczestników konkursu z klas IV - VIII mogło przesyłać maksymalnie trzy zdjęcia do 31 marca 2021 r, z których każde musiało mieć nadany tytuł. Dozwolony był delikatny retusz, a sama praca miała pokazywać pierwsze oznaki wiosny. Ten, kto myśli, że w oczach uczniów są to tylko rozwijające się pączki liści i kwiatów jest w błędzie. Na zdjęciach gra światło, pulsuje życie owadów, ptaków i wszelkich innych stworzeń, widać aktywność ludzi związaną z rozwijającą się wiosną oraz procesy przyrodnicze. Finezyjne, niekiedy wręcz literackie tytuły dodają wyrazistości wielu pracom. Biorąc pod uwagę, że uczestnicy konkursu mieli do dyspozycji jedynie aparty we własnych smartfonach nie należy się dziwić nieidealnej ostrości lub jasności niektórych obrazów. Jury, w składzie: pani Monika Włodarczyk (pomysłodawca i spiritus movens) oraz pani Aleksandra Retkiewicz oceniając 114 nadesłanych zdjęć oceniało oryginalność, przekaz i artyzm oraz rzecz jasna zgodność z podanymi wcześniej regułami konkursu, a także fakt, że wiek uczestników był bardzo zróżnicowany. Wybór najlepszych prac był tak trudny, że KAŻDE z miejsc jest przyznane ex equo. Z resztą - zobaczcie sami jak to wszystko wyglądało!