• Rajd "Kamyka"

• W sobotę 2 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie „Kamyka” zorganizowanym przez Dom Dziecka w Porszewicach i PTTK Oddział w PabianicachPrzed wyjściem na trasę organizatorzy przeprowadzili konkurs wiedzy o patronie rajdu Aleksandrze Kamińskim Ps. „Kamyk”, po czym pociągiem przejechaliśmy            z Pabianic do Lublinka, by w trudnych warunkach atmosferycznych pokonać 10-kilometrową trasę do Porszewic, podziwiając po drodze bardzo malowniczą o każdej porze roku dolinę Neru. Podczas marszu prowadziliśmy spontaniczne, miłe pogawędki i integrowaliśmy się ze sobą oraz z innymi uczestnikami imprezy a w przerwach uzupełnialiśmy energię pysznymi domowymi kanapkami i rozgrzewaliśmy się gorącą herbatką. Na mecie w Porszewicach organizatorzy przywitali strudzonych rajdowiczów kiełbaską i kaszanką z grilla oraz przepysznymi wypiekami. Podczas podsumowania kierownictwo rajdu wręczyło nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy o „Kamyku”. Okazało się wówczas, że jednym z laureatów jest Oliwier Misiak z kl. V, który zajął zaszczytne trzecie miejsce — serdeczne gratulacje.
            Nadmienić należy, że nasz szkoła po raz pierwszy w historii wzięła udział w takiej imprezie i nie zawiedliśmy.      Z dumą stwierdzam, że grupa, której miałem przyjemność przewodzić to osoby mądre, otwarte, zdyscyplinowane, wytrwałe i niebojące się wyzwań – dziękuję.
                                                                                                                                                              Zbigniew Sysio

• Spotkanie z panem Januszem Ziarnikiem

• W czwartek 24 marca uczniowie klas V, VI i VIII spotkali się z panem Januszem Ziarnikiem, w tym dniu w roli pisarza, autora książek, artykułów prasowych i przewodników turystycznych, m.in. W dolinie Grabi. W znacznej mierze tematyka spotkania dotyczyła Opowieści dobrońskich, zbioru tekstów, których akcja rozgrywa się na terenie naszej gminy. Pan Ziarnik opowiadał o swojej pasji pisania i zgłębiania wiedzy o historii Dobronia i okolic. Odpowiadał na pytania, dotyczące pisania, treści książek, ich ilustracji. W rozmowie ze słuchaczami podkreślał ważność książki i czytania w życiu człowieka. Poza wspomnianą wyżej pozycją pan Janusz Ziarnik jest autorem jeszcze dwóch książek Ukryte w kronice Sieradza i Opowieści naszego lasu. Ta ostatnia książka stanowi ważną pomoc w zajęciach rozwijających, w których uczestniczą uczniowie klasy VI i którą to szóstoklasiści dostali od pisarza z pamiątkowym wpisem.

Magdalena Sokołowska

• Matematyka i jej Święto

• Święto Matematyki odbyło się w marcu, na szkolnym korytarzu pojawiły się dekoracje matematyczne, niektóre wykonane przez uczniów oraz materiały do ćwiczeń rozwijających myślenie: krzyżówki, wykreślanki, parkietaże, pojęcia matematyczne, zagadki. Przeprowadzony został w kl.IV-VIII konkurs pisemny „Mistrz Matematyki” .Odbyła się w klasach IV-VIII lekcja z okazji Święta Matematyki podczas której, uczniowie prezentowali wykonane w grupach lapbooki: kreatywne prezentacje informacji na konkretny matematyczny temat, zwane również książką tematyczną. Rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt i chłopców w konkursie „Zmagania matematyczne”. Miłym akcentem były matematyczne ciasteczka przyniesione przez uczniów. W dniu 17 marca chętni uczniowie klas I-VIII nosili wykonane przez siebie matematyczne nakrycia głowy. Podsumowaniem imprezy było wręczenie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Dobroń Pana Roberta Jarzębaka.

Nagrodzeni uczniowie:

Akcja matematyczne nakrycie głowy - wyróżnienia

Kl.1 Julia Grochowska, Maja Bukowsa, Maja Adamek

Kl.2 Mateusz Grabarz, Nikola Grobelna

Kl.3 Alicja Wala, Karolina Kuśmierowska, Hanna Kuliberda

Kl.4 Lena Górna, Julia Kubera, Mikołaj Skorupiński, Aleksander Goruchta

Kl.5 Julia Karamuz, Aleksandra Studzińska, Oliwier Misiak

Kl.6 Anna Kamińska, Hubert Skorupiński, Alexander Kujawa

Kl.7 Dobrosława Sysio, Paulina Wojtaszek, Natalia Studzińska

Kl.8 Sylwia Sysio

Nagroda główna dla Ksawerego Hajzlera z klasy 4

Konkurs drużynowy – „Zmagania matematyczne dziewczęta- chłopcy „

wygrane drużyny w składzie:

Kl.4 drużyna dziewcząt: Nadia Kania, Julia Kubera, Ines Hemer

Kl.5 drużyna chłopców : Norbert Górny, Oliwier Misiak, Bartosz Wnuk

Kl.6 drużyna chłopców: Kamil Rzepkowski, Michał wulkiewicz, Alexander Kujawa

Kl.7 drużyna dziewcząt: Klaudia Mokracka, Dobrosława Sysio, Nikola Szymańska

Kl.8 drużyna chłopców: Bartosz Smolarek, Jakub Pełka, Kacper Hajzler

Pisemny konkurs  „Mistrz Matematyki”

Klasowy Mistrz matematyki

Kl.4 Ksawery Hajzler

Kl.5 Bartosz Wnuk

Kl.6 Alexander Kujawa

Kl.7 Klaudia Mokracka

Kl.8 Jakub Pełka

Szkolnym Mistrzem Matematyki roku 2022 została Klaudia Mokracka z kl.7

Dziękuję uczniom za zaangażowanie i gratuluję zwycięzcom w konkursach.

Agnieszka Woźniak