• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• ,,Zacną  rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać” (M. Twain)

Tym mottem świętowaliśmy 13 października 2021 r. Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski z klasą II, IV i V przygotował akademię dla pracowników szkoły. Były piękne wiersze             i piosenki. Kaja Grobelna w roli kucharza podała nam dokładny przepis na ucznia. Natomiast Oliwier Misiak i Julia Kubera poprowadzili Galę Oskarowo – Jabłkową, na której rozdano nauczycielom              i pracownikom szkoły Oskary i pamiątkowe dyplomy. Oto lista laureatów w poszczególnych kategoriach:

1. BAW SIĘ Z NAMI LALECZKAMI nagrodę otrzymała Pani MAROLA KOPYCKA – ROBAK
            2. ZNAWCA ALFABETU I CYFEREK laureatem została Pani MONIKA KRÓLAK
            3.  MISTRZYNI RACHOWANIA i CZYTANIA nagrodę zdobyła Pani KRYSTYNA PACHOLAK
            4. WULKAN POMYSŁÓW nagrodę otrzymała Pani PATRYCJA JABŁOŃSKA
            5. NIEBIAŃSKI SPOKÓJ i PRZYJACIÓŁKA MOLIKÓW KSIĄŻKOWYCH zwyciężyła Pani EWA BERNASIAK
            6. PRZYJACIÓŁKI SZCZOTECZKI I ZMIOTECZKI okazały się Panie BOŻENKA, DANUTA, EWA  i JADWIGA
            7. ZNAWCA ŚRUBKI, WKRĘTKI I POKRĘTKI został Pan MIROSŁAW KOPYCKI
            8. MUZA MŁODYCH TWÓRCÓW laureatką została Pani MAGDALENA SOKOŁOWSKA
            9. PĘDZLEM PO SZTALUDZE nagrodę otrzymała Pani AGNIESZKA JABŁOŃSKA
            10. Bezkonkurencyjny w kategorii DO YOU LIKE ENGLISH? okazał się Pan TOMASZ SZAFARZ
            11. PRZYJACIÓŁKA MULTIŚWIATA oraz ZNAWCA CHRZĄSZCZA i CHRABĄSZCZA nagrodę zdobyła Pani MONIKA WŁODARCZYK
            12. W kategorii PLUSIK I MINUSIK nagrodę otrzymała Pani AGNIESZKA WOŹNIAK
            13. SKRZYNIA, KOZIOŁ i MATERAC zwyciężył Pan MARCIN BOCHENEK
            14.  WNIKLIWE SPOJRZENIE NA PROBLEMY Z ODJAZDEM oraz PIERWSZA POMOC UCZNIOWI NA LEKCJI nagroda została wręczona Pani MONICE FARMAS
            15.  Laureatką w kategorii ZARADNA MATKA DYREKTORKA w kuluarach nazywana  POZYTYWKĄ została Pani ALEKSANDRA RETKIEWICZ
            16. WSZYSTKIE SPRAWY ZAŁATWIAM OD RĘKI nagroda dla Pani AGNIESZKI SYSIO.
            17. POMOC W ROZWIĄZYWANIU NAJTRUDNIEJSZYCH PROBLEMÓW ŻYCIOWYCH zwycięzcą okazała się Pani Psycholog ANNA GRABOWSKA – NOGALA.

Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wójta Roberta Jarzębaka, który dziękował Pani Krystynie Pacholak za jej ciężką pracę w minionym roku szkolnym, a także składał najlepsze życzenia p.o. dyrektora Pani Aleksandrze Retkiewicz. Na koniec uczciliśmy minutą ciszy osobę, której nie ma już wśród nas – naszą Panią Dyrektor Renatę Jary. Na pamiątkę przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dużym zasadzą na placu przed szkołą drzewo – magnolię.

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Kolejny raz nasza szkoła uczestniczyła w ŚWIATOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA. Przez tydzień uczniowie trenowali tę umiejętność z wykorzystaniem łamigłówek i zagadek na lekcjach matematyki. W piątek 01 października odbył się egzamin w klasach IV - VIII. Uczniowie klas VII i VIII otrzymali działania trochę trudniejsze niż pozostałe klasy. Ci, którzy nie zrobili żadnego błędu otrzymali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i bardzo dobrą ocenę z matematyki.

Agnieszka Woźniak

• Dzień Chłopaka w naszej szkole

• Dnia 24 września 2021 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W roku szkolnym 2021/2022 przewodniczącycm został Oliwier Misiak z klasy V, a funkcję zastępcy będzie pełniła Julia Kubera z klasy IV. Pierwszym wyzwaniem nowego przewodniczącego SU było przeprowadzenie 30 września 2021 "Szalonego Dnia Chłopaka z wąsem, krawatem i koszulą w kratę". Chłopcy i dziewczynki, jak i nauczyciele wyglądali nieco inaczej niż zawsze. Wszystkim Panom (małym i dużym) życzymy samych wesołych chwil, spełnienia marzeń, dużo uśmiechu i radości, niech na Waszych koszulach tylko krawat gości!!!:)