• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

•

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasach 0-VII miało charakter spotkań uczniów z wychowawcami. Uczniowie klasy 8 swoją uroczystość mieli o godz. 10.00 z udziałem nauczycieli i rodziców . Rozdane zostały świadectwa i nagrody najlepszym uczniom i wszystkim pozostałym. Uczniowe podziękowali nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi. Następnie wychowawczyni pogratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dobrego wyboru nowej drogi, wójt gminy Dobroń p. Robert Jarzębak również skierował ciepłe słowa do uczniów. Z zaciekawieniem wszyscy oglądali film w formie wspomnień dziewięciu lat nauki w tej szkole przygotowany przez uczennicę Hannę Bartczak. Na zakończenie uczniowie robili sobie pamiątkowe zdjęcia i cieszyli się ostatnimi chwilami przebywania we własnym gronie.

• Dzień sportu

• W dniu 18.06.2021 roku odbył się "Dzień sportu" zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Marcina Bochenka.Tygodniowe przygotowania spowodowały, że całe zawody przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze, a także były bogate w emocje i rywalizację na najwyższym poziomie. Konkurencje z jakimi zmagali się uczniowie naszej szkoły, to:

1. Bieg na 600 m dziewcząt

2. Bieg na 600 m chłopców

3. Sztafeta klasowa na czas

4. Turniej piłki nożnej

Rywalizacja toczyła się w klasach IV- VIII, co wiązało się z potężną dawką emocji. Młodsze klasy mogły korzystać z zabaw i gier w Fit Chińczyka oraz Feet and Hands Game, które poprzez zabawę rozwijają ogólną sprawność fizyczną.

Klasyfikacja medalowa i pucharowa w poszczególnych konkurencjach wygląda następująco:

Bieg na 600 m dziewcząt:

1 miejsce Amelia Nowakowska (kl. VI)

2 miejsce Julia Mańka (kl. VIII)

3 miejsce Julia Mandat (kl. VIII)

Bieg na 600 m chłopców:

1 miejsce Bartosz Smolarek (kl. VII)

2 miejsce Jakub Rzepkowski (kl. VIII)

3 miejsce Marcel Guzicki (kl. VIII)

Sztafeta:

1 miejsce kl. VII

2 miejsce kl. VI

3 miejsce kl. VIII

Największe emocje przyniósł jednak turniej piłki nożnej, gdzie klasy wystawiły swoje reprezentacje. Turniej rozgrywany był z podziałem na dwie grupy, z których najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, a następnie do finałów."Czarnym koniem" mistrzostw okazała się drużyna klasy IV, która zdobyła vice-mistrzostwo szkoły.

Zwycięzcami turnieju piłki nożnej została klasa VII, która była w świetnej formie i przygotowała się do zawodów jak profesjonalna drużyna.

Klasyfikacja turniejowa:

1 miejsce i tym samym mistrzostwo szkoły- kl. VII